PRIZNAVANJE PRETHODNOG UČENJA – nešto novo u našoj školi

PRIZNAVANJE PRETHODNOG UČENJA – nešto novo u našoj školi

October 13, 2021 Uncategorized 0

Politehnička škola iz Subotice je jedna od prvih škola u Srbiji u kojoj je omogućeno sticanje kvalifikacija kroz postupak priznavanja prethodnog učenja. Ovaj postupak omogućuje prepoznavanje, procenu i priznavanje znanja i veština stečenih kroz obuke, životno i radno iskustvo, i da se za tako priznata znanja dobije uverenje o stečenim kompetencijama ili sertifikat kojim se potvrđuje stečena kvalifikacija.

Danas je u Politehničkoj školi održana svečana dodela uverenja prvim kandidatima koji su svoja znanja i veštine stečene kroz radno ili životno iskustvo potvrdili kroz postupak priznavanja prethodnog učenja.

Postupak priznavanja prethodnog učenja Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja sprovodi uz podršku projekta „Razvoj integrisanog sistema nacionalnih kvalifikacija u Republici Srbiji“.

EnglishHungary