PROJEKTNA NEDELJA

May 13, 2021 Uncategorized 0

U okviru ovogodišnje manifestacije “Projektne nedelje”, koja je održana u utorak 11. maja 2021. godine, učestvovalo je sedam osnovnih i šest srednjih škola sa ukupno 106 đaka i 55 nastavnika-mentora. Svi oni prikazali su 59 inovativnih projekata, koji su rezultat njihovog znanja i veština stečenih kroz obrazovanje, a koji i te kako mogu da pronađu svoje mesto u svakodnevnoj upotrebi.

Politehnička škola predstavila je osam kreativnih idejnih rešenja, koji plene svojom originalnošću i kvalitetom realizacije, a potvrda toga je i osvojeno drugo mesto za projekat ‘Samozalivajuća saksija’ učenica Sofije Marić i Rite Kavai.

Osam preostalih projekata su:

3D pop up knjiga (Emili Čović i Zoltan Lak)

Spomenar odeljenja AT 4/1 (Jovana Andrejić i Amina Zaimi)

Android aplikacija za vremensku prognozu – RATARSKI ALARM (Marko Kaurin i Tamara Bačlija)

Od starog grafoskopa  do projektora (Teodor Tot i Mlađan Medić)

Kokedama (Teodora Čakić i Mirela Lukačević)

Stona lampa (Đorđe Knežević i Filip Luković)

Svetla Palićkog tornja (Teodora Apt i Iva Kolar)