OBAVEŠTENjE ZA KANDIDATE ZA POLAGANjE PRIJEMNOG ISPITA ZA LIKOVNE TEHNIČARE

May 12, 2021 Uncategorized 0

– zakazani termini za prijemni ispiti za sva tri dana su od 9-12 sati;

-kandidati su u obavezi da sva tri dana, prilikom pristupanja polaganju ispita, imaju kod sebe overenu đačku knjižicu sa fotografijom;

-ispit traje četiri školska časa bez pauze (180 min.);

-preporučljivo je da kandidati dođu 15 minuta pre određenog vremena za ispit;

-zabranjeno je korišćenje mobilnih telefona na ispitu;

-potreban materijal za ispit koji kandidati sami donose:

– Crtanje: olovke različitih tvrdoća (po izboru), gumica za brisanje;

-Slikanje: tempera boje prirodnog porekla, bez ikakvih dodataka (nisu dozvoljene akrilne,  jajčane i sl.), četkice, paleta, posuda za vodu;

– Vajanje : vajarske špahtle.

-Preliminarni rezultati prijemnog ispita biće istaknuti do 18.05.2021.g. u 8,00 časova.

-Prigovori na eventualne neregularnosti u odnosu na Pravilnik o upisu učenika u srednje škole mogu se ulagati do 12h narednog dana u odnosu na održani deo Prijemnog ispita (za crtanje do 12h 15.05.2021., za slikanje do 12h 16.05.2021., za vajanje do 12h 17.05.2021.).

Prigovori na vrednovanje radova od strane komisije za ocenjivanje se ne mogu ulagati.

Prigovoreza pogrešno sabiranje  bodova moguće je podneti od 10 h do 16h 18.05.2021.

Komisija za prigovore daje odgovor za svaki predviđeni rok za prigovor do 18h tekućeg dana.

-19.05.2021.g. do 08,00 časova isticanje konačnih rezultata prijemnog ispita.

Radove sa prijemnog ispita nije moguće preuzeti.

Materijal

Škola obezbeđuje papir za crtanje, papir za slikanje i glinu za vajanje (oko 1000 g). Učenici obezbeđuju olovke za crtanje, tempera boje prirodnog porekla, bez ikakvih dodataka (nisu dozvoljene akrilne, jajčane i sl.) i četke za slikanje, kao i male špahtle za vajanje.