РЕПУБЛИЧКИ ПРВАЦИ ИЗ ГРАФИЧАРСТВА

April 15, 2024 Uncategorized 0

У периоду од 11. до 13. априла 2024. године одржано je XXVIII Републичко такмичење ученика средњих школа за групу графичарство. Домаћин такмичења била је Техничка школа „Милева Марић – Ајнштајн“ из Новог Сада, која се потрудила да обезбеди све услове како би успешно реализовали такмичење свих образовних профила. Такмичење је организовано за шест образовних профила: фотограф, техничар за обликовање графичких производа, техничар за графичку припрему, техничар штампе, техничар графичке дораде и техничар за дигиталну графику и интернет обликовање. У такмичењу је учествовало 8 школа из Србије (Политехничка школа – Суботица, Графичко – медијска школа – Нови Београд, Прехрамбено – угоститељска школа, Чачак, Техничка школа – Ужице, Хемијско – медицинска школа – Вршац, Техничка школа „23. мај“ – Панчево, Техничка школа – Стара Пазова и Техничка школа „Милева Марић – Ајнштајн“ из Новог Сада).

Ученици наше школе су постигли изузетне резултате:

ТЕХНИЧАР ЗА ДИГИТАЛНУ ГРАФИКУ И ИНТЕРНЕТ ОБЛИКОВАЊЕ:

1. МЕСТО – Наташа Цурновић, ГФД 4/9

3. МЕСТО – Леа Сабо, ГФД 4/9

и екипно 1. место

Ментор: Зораје Тихомир

ТЕХНИЧАР ШТАМПЕ:

3. МЕСТО – Анита Сударевић, ГФТ 3/10

и екипно 3. место

Ментор: Срђан Габрић

Поносни смо на успехе наших ученика, а свим ученицима и менторима честитамо и желимо успех у даљем раду.