REPUBLIČKI PRVAK PREDSTAVNIK NA 24. MEĐUNARODNOM FESTIVALU UMETNOSTI U TOKIJU

August 11, 2023 Uncategorized 0

Politehnička škola iz Subotice i Srbija imala je svoje predstavnike na 24. Međunarodnom festivalu umetnosti učenika srednjih škola u Tokiju, u Japanu.

Krajem marta, stigli su rezultati s Republičkog takmičenja iz klasičnih likovnih medija za učenike srednjih umetničkih škola, na kom je učenik 4. razreda smera likovnih tehničara Politehničke škole, Marko Uzelac, osvojio prvo mesto.

Bili smo oduševljeni i ponosni na postignute rezultate – naša škola ima republičkog prvaka!

Druge nedelje aprila, stigao je mejl iz Ministarstva prosvete sa obaveštenjem da smo u saradnji sa Međunarodnom fondacijom za umetnost i kulturu – Ifak (International Foundation for Arts and Culture – IFAC) pozvani na 24. Međunarodni festival umetnosti učenika srednjih škola u Japanu, gde će predstavnik Srbije biti upravo naš učenik Marko Uzelac sa svojim mentorom, prof. Srđanom Milodanovićem.

Nagrada za uspeh je putovanje u Tokio na svečanu ceremoniju dodele priznanja.

U Tokiju smo boravili pet dana i imali bogat kulturni program, kao i brojne posete muzejima i značajnim kulturno-istorijskim mestima.