PAINT THE CHANGE – OSLIKAJ PROMENU

May 18, 2021 Uncategorized 0

Fond B92 i Politehnička škola su ostvarili saradnju kroz projekat #Paint the change – Oslikaj promenu, koji je nastao kao ideja partnera iz Velike Britanije da je umetnost alat i metod učenja koji može da ostvari jak uticaj na probleme lokalne zajednice. Projekat se realizuje u tri zemlje (Grčka, Srbija, Velika Britanija) u sledećim gradovima: Atina, London, Beograd, Subotica i Vranje.Lokalni umetnici angažovani za street art i grafite su Marko Stanković i Dejan Stošić iz Subotice.Video aktivizam – Marka žvaka (Dušan Čavić, Dušan Šaponja).Iz Politehničke škole učenici LT 3/11 – Aleksandar Šanta, Jelena Cikora, Mihajlo Savić, Milena Popović, Nađa Gardijan, Aleksandra Kozma, Jovana Božinoski, Marina Marković, Minea Mijatov, Valentina Solar, kao i Milena Radulović iz odeljenja LT 4/11.