PREVENCIJA DIGITALNOG NASILJA

February 26, 2021 Uncategorized 0

Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja se obeležava svake godine, poslednje srede u februaru,  pod nazivom „Dan rozih majica“. Obeležavanje ovog dana ima za cilj promovisanje tolerancije, empatije, poštovanja različitosti,  razvijanja saradnje i osnaživanje za nenasilno rešavanje konflikata.

U Politehničkoj školi su povodom ovog dana održane četiri interaktivne obuke za učenike tokom četiri dana (bili su prisutni predstavnici odeljenja prvog, drugog, trećeg i četvrtog razreda, uz poštovanje svih epidemioloških mera) o prevenciji trenutno veoma aktuelnog digitalnog nasilja. Učenici će svoja iskustva preneti vršnjacima na časovima odeljenjskog starešine.

Za organizaciju i realizaciju obuka bile su zadužene članice Tima za zaštitu učenika od diskriminacije, nasilja, zlostavljanja i zanemarivanja, koordinatorka Aleksandra Radulović Zelenika, Natalija Trbović Toljagić, Ligija Vlček i Irina Jurić.

Pripremna nastava za likovnog tehničara, za učenike osnovnih škola biće održana onlajn (putem video sastanka i Gugl učionice)

Link i kod  Gugl učionice za zainteresovane učenike za pripremnu nastavu za likovnog tehničara.

KOD:  lkdwqhf

datum vreme oblast nastavnik
17. april 2021. 9 – 10.45 časova crtanje Milodanović S. Šuhajda Z.
11 – 12.45 časova slikanje Ražnatović N. Horvat M.

Za pripremnu nastavu potrebno je pripremiti:

Za crtanje –  blok broj 5, grafitne olovke, gumicu (i druge crtačke tehnike tuš, ugalj…)

Za slikanje – blok broj 5, grafitna olovka, četkice, tempere ili akrilne boje, posudu za vodu, krpica za brisanje.

HungaryEnglish