Tehničar za oblikovanje grafičkih proizvoda

• Oblikovanje grafičkih proizvoda podrazumeva likovnu interpretaciju na raznim štampanim materijalima kao što su:
    – izrada logotipa (zaštitnog znaka firme),
    – oblikovanje štampanih kancelarijskih materijala (memoranduma, poslovnih koverata itd.),
    – oblikovanje propagadnih materijala (kataloga, brošura, etikete, prospekata, letci, plakati, bilbordi, itd.)
    – oblikovanje amabalaže širokog spetkra (omoti za razne proizvode, kutija, kao ambalaža proizvoda, ambalažnih kesa,itd. oblikovanje tekstova i ilustrovanje ambalaže prehrambenih i drugih proizvoda (konzerve tube omoti, alufolije, itd)
    – oblikovanje novinskih stranica, časopisa, beletristike itd.Tehničari za oblikovanje grafičkih proizvoda za vreme školovanja savladavaju tehniku i tehnologiju grafičkog oblikovanja kako ručnog crtanja tako i na računaru uz obuku primene najsavremenijih profesionalnih programa namenjenih za ovu vrsutu delatnosti, formirajući pritom i estetski kriterium. Osposobljavjaju, se za rad u štamparijama, firmama (pri marketing timonima), elekronskim medijima i drugim privrednim organizacijama ili kao samostalni tehničari za oblikovanje grafički proizvoda.

Pripremna nastava za likovnog tehničara, za učenike osnovnih škola biće održana onlajn (putem video sastanka i Gugl učionice)

Link i kod  Gugl učionice za zainteresovane učenike za pripremnu nastavu za likovnog tehničara.

KOD:  lkdwqhf

datum vreme oblast nastavnik
17. april 2021. 9 – 10.45 časova crtanje Milodanović S. Šuhajda Z.
11 – 12.45 časova slikanje Ražnatović N. Horvat M.

Za pripremnu nastavu potrebno je pripremiti:

Za crtanje –  blok broj 5, grafitne olovke, gumicu (i druge crtačke tehnike tuš, ugalj…)

Za slikanje – blok broj 5, grafitna olovka, četkice, tempere ili akrilne boje, posudu za vodu, krpica za brisanje.

HungaryEnglish