Tehničar za oblikovanje grafičkih proizvoda

• Oblikovanje grafičkih proizvoda podrazumeva likovnu interpretaciju na raznim štampanim materijalima kao što su:
    – izrada logotipa (zaštitnog znaka firme),
    – oblikovanje štampanih kancelarijskih materijala (memoranduma, poslovnih koverata itd.),
    – oblikovanje propagadnih materijala (kataloga, brošura, etikete, prospekata, letci, plakati, bilbordi, itd.)
    – oblikovanje amabalaže širokog spetkra (omoti za razne proizvode, kutija, kao ambalaža proizvoda, ambalažnih kesa,itd. oblikovanje tekstova i ilustrovanje ambalaže prehrambenih i drugih proizvoda (konzerve tube omoti, alufolije, itd)
    – oblikovanje novinskih stranica, časopisa, beletristike itd.Tehničari za oblikovanje grafičkih proizvoda za vreme školovanja savladavaju tehniku i tehnologiju grafičkog oblikovanja kako ručnog crtanja tako i na računaru uz obuku primene najsavremenijih profesionalnih programa namenjenih za ovu vrsutu delatnosti, formirajući pritom i estetski kriterium. Osposobljavjaju, se za rad u štamparijama, firmama (pri marketing timonima), elekronskim medijima i drugim privrednim organizacijama ili kao samostalni tehničari za oblikovanje grafički proizvoda.

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

ОБАВЕШТЕЊЕ

Заједнички родитељски састанак за прве разреде одржаће се у среду, 11. септембра 2019. године у 18 часова у амфитеатру  Високe техничкe школe струковних студија (Марка Орешковића  бр.16).

ÉRTESÍTÉS

Az első osztályok közös szülői értekezletét 2019. szeptember 11-én 18 órai kezdettel a Műszaki Főiskola amfiteátrumában (Marko Orešković utca 16) tatrjuk meg.

OBAVIJEST

Zajednički roditeljski sastanak za prve razrede održat će se u srijedu, 11. rujna 2019. godine u 18 sati u amfiteatru Visoke tehničke škole strukovnih studija, Marka Oreškovića br. 16.