Tehničar za dizajn enterijera i industrijskih proizvoda

Dizajn, industrija, enterijer… ti nisu strane reči, voliš da maštaš i lenjirima spretno barataš – dobra odluka za upis je novi smer dugačkog naziva.

U okviru ovog zanimanja, učenici razvijaju likovno-estetski smisao, uče trodimenzionalnost i prostornost, fenomen oblika i njihovu povezanost sa zahtevime funkcije i ergonomije. Radeći na konkretnim zadacima, kod učenika se razvija smisao za istraživanje i inovaciju, odnos konstrukcije i oblika, podstiče radoznalost ka maštovitim i originalnim rešenjima, u oblasti enterijera (stambeni i javni), urbanizma, dizajna nameštaja i industrijskih proizvoda.

Znanje koje se stiče u školi omogućava tehničaru dizajna enterijera i industrijskih proizvoda da izrađuje tehničke crteže, stvara idejna rešenja, izvođačke projekte i radioničke nacrte izgleda unutrašnjeg prostora kuće, stana, firme ili javnog preduzeća, izgled nameštaja, proizvoda za široku upotrebu kao što su npr. kućni aparati i drugi tehnički uređaji, prevozna sredstva itd.

Po završetku školovanja, učenici mogu da upišu fakultete iz oblasti likovne umetnosti, dizajna, arhitekture i primenjene umetnosti.

Prijemni ispit

Prijemni ispit traje tri dana i održava se prema sledećem rasporedu:

• prvi dan: crtanje
  • drugi dan: slikanje
  • treći dan: vajanje

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

O B A V E Š T E Nj E

Na osnovu odluke Pokrajinskog sekretara za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, a na predlog Pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo PREKIDA SE OBRAZOVNO-VASPITNI RAD u ustanovama obrazovanja i vaspitanja – predškolskim ustanovama, osnovnim školama i srednjim školama na teritoriji Autonomne pokrajine Vojvodine u periodu od 12. februara zaključno sa 21. februarom 2020. godine, zbog bezbednosti i zdravlja dece, učenika i zaposlenih, a usled registrovanja intenzitea virusa gripa iznad epidemijskog praga.

D i r e k t o r

Iso Planić, s.r.