Tehničar za dizajn enterijera i industrijskih proizvoda

Dizajn, industrija, enterijer… ti nisu strane reči, voliš da maštaš i lenjirima spretno barataš – dobra odluka za upis je novi smer dugačkog naziva.

U okviru ovog zanimanja, učenici razvijaju likovno-estetski smisao, uče trodimenzionalnost i prostornost, fenomen oblika i njihovu povezanost sa zahtevime funkcije i ergonomije. Radeći na konkretnim zadacima, kod učenika se razvija smisao za istraživanje i inovaciju, odnos konstrukcije i oblika, podstiče radoznalost ka maštovitim i originalnim rešenjima, u oblasti enterijera (stambeni i javni), urbanizma, dizajna nameštaja i industrijskih proizvoda.

Znanje koje se stiče u školi omogućava tehničaru dizajna enterijera i industrijskih proizvoda da izrađuje tehničke crteže, stvara idejna rešenja, izvođačke projekte i radioničke nacrte izgleda unutrašnjeg prostora kuće, stana, firme ili javnog preduzeća, izgled nameštaja, proizvoda za široku upotrebu kao što su npr. kućni aparati i drugi tehnički uređaji, prevozna sredstva itd.

Po završetku školovanja, učenici mogu da upišu fakultete iz oblasti likovne umetnosti, dizajna, arhitekture i primenjene umetnosti.

Prijemni ispit

Prijemni ispit traje tri dana i održava se prema sledećem rasporedu:

• prvi dan: crtanje
  • drugi dan: slikanje
  • treći dan: vajanje

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

ОБАВЕШТЕЊЕ

Заједнички родитељски састанак за прве разреде одржаће се у среду, 11. септембра 2019. године у 18 часова у амфитеатру  Високe техничкe школe струковних студија (Марка Орешковића  бр.16).

ÉRTESÍTÉS

Az első osztályok közös szülői értekezletét 2019. szeptember 11-én 18 órai kezdettel a Műszaki Főiskola amfiteátrumában (Marko Orešković utca 16) tatrjuk meg.

OBAVIJEST

Zajednički roditeljski sastanak za prve razrede održat će se u srijedu, 11. rujna 2019. godine u 18 sati u amfiteatru Visoke tehničke škole strukovnih studija, Marka Oreškovića br. 16.