Tehničar za digitalnu grafiku i internet oblikovanje

Ako u svetu kompjutera plivaš kao riba u vodi, spreman si za izazove u kreiranju vizuelnih sadržaja i programa, a ni umetnost ti nije strana, profil tehničar za digitalnu grafiku i internet oblikovanje može biti prava kombinacija za tebe, jer će ti omogućiti da razviješ sve svoje veštine u zanimanju budućnosti koje sada postaje sadašnjost.

U okviru četvorogodišnjeg školovanja, učenici stiču likovna i programerska znanja, koja će praktično primenjivati u formiranju i oblikovanju ideja za izradu grafičkog rešenja, kao i izradu i prilagođavanje grafičkih rešenja za internet prezentacije, mobilno računarstvo i kompjuterske igre, održavanje i redizajn veb sajta, portala i mobilnih aplikacija, grafičko projektovanje i modelovanje 2D i 3D i izrada animacija. Za uspešno osmišljavanje veb rešenja, nužno je usvajanje znanja o novim tehnologijama i celoživotno učenje.

Nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja, tehničari za digitalnu grafiku i internet oblikovanje mogu svoja znanja odmah da ponude na tržištu rada (npr. marketing agenciji), ili da nastave školovanje na nekoj od srodnih akademija ili fakulteta.

NASTAVNI PLAN

ОБАВЕШТЕЊЕ

Заједнички родитељски састанак за прве разреде одржаће се у среду, 11. септембра 2019. године у 18 часова у амфитеатру  Високe техничкe школe струковних студија (Марка Орешковића  бр.16).

ÉRTESÍTÉS

Az első osztályok közös szülői értekezletét 2019. szeptember 11-én 18 órai kezdettel a Műszaki Főiskola amfiteátrumában (Marko Orešković utca 16) tatrjuk meg.

OBAVIJEST

Zajednički roditeljski sastanak za prve razrede održat će se u srijedu, 11. rujna 2019. godine u 18 sati u amfiteatru Visoke tehničke škole strukovnih studija, Marka Oreškovića br. 16.