Tehničar za digitalnu grafiku i internet oblikovanje

Ako u svetu kompjutera plivaš kao riba u vodi, spreman si za izazove u kreiranju vizuelnih sadržaja i programa, a ni umetnost ti nije strana, profil tehničar za digitalnu grafiku i internet oblikovanje može biti prava kombinacija za tebe, jer će ti omogućiti da razviješ sve svoje veštine u zanimanju budućnosti koje sada postaje sadašnjost.

U okviru četvorogodišnjeg školovanja, učenici stiču likovna i programerska znanja, koja će praktično primenjivati u formiranju i oblikovanju ideja za izradu grafičkog rešenja, kao i izradu i prilagođavanje grafičkih rešenja za internet prezentacije, mobilno računarstvo i kompjuterske igre, održavanje i redizajn veb sajta, portala i mobilnih aplikacija, grafičko projektovanje i modelovanje 2D i 3D i izrada animacija. Za uspešno osmišljavanje veb rešenja, nužno je usvajanje znanja o novim tehnologijama i celoživotno učenje.

Nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja, tehničari za digitalnu grafiku i internet oblikovanje mogu svoja znanja odmah da ponude na tržištu rada (npr. marketing agenciji), ili da nastave školovanje na nekoj od srodnih akademija ili fakulteta.