Tehničar za digitalnu grafiku i internet oblikovanje

Ako u svetu kompjutera plivaš kao riba u vodi, spreman si za izazove u kreiranju vizuelnih sadržaja i programa, a ni umetnost ti nije strana, profil tehničar za digitalnu grafiku i internet oblikovanje može biti prava kombinacija za tebe, jer će ti omogućiti da razviješ sve svoje veštine u zanimanju budućnosti koje sada postaje sadašnjost.

U okviru četvorogodišnjeg školovanja, učenici stiču likovna i programerska znanja, koja će praktično primenjivati u formiranju i oblikovanju ideja za izradu grafičkog rešenja, kao i izradu i prilagođavanje grafičkih rešenja za internet prezentacije, mobilno računarstvo i kompjuterske igre, održavanje i redizajn veb sajta, portala i mobilnih aplikacija, grafičko projektovanje i modelovanje 2D i 3D i izrada animacija. Za uspešno osmišljavanje veb rešenja, nužno je usvajanje znanja o novim tehnologijama i celoživotno učenje.

Nakon završenog srednjoškolskog obrazovanja, tehničari za digitalnu grafiku i internet oblikovanje mogu svoja znanja odmah da ponude na tržištu rada (npr. marketing agenciji), ili da nastave školovanje na nekoj od srodnih akademija ili fakulteta.

NASTAVNI PLAN

O B A V E Š T E Nj E

Na osnovu odluke Pokrajinskog sekretara za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, a na predlog Pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo PREKIDA SE OBRAZOVNO-VASPITNI RAD u ustanovama obrazovanja i vaspitanja – predškolskim ustanovama, osnovnim školama i srednjim školama na teritoriji Autonomne pokrajine Vojvodine u periodu od 12. februara zaključno sa 21. februarom 2020. godine, zbog bezbednosti i zdravlja dece, učenika i zaposlenih, a usled registrovanja intenzitea virusa gripa iznad epidemijskog praga.

D i r e k t o r

Iso Planić, s.r.