BALADA VEŠANIH

U mesecu kada se posebno sećamo oslobodilaca Subotice, još jedan u nizu komemorativnih skupova održan je ispred spomenika “Balada vešanih”, u ponedeljak, 18. novembra, jer su pre 78 godina, pred takozvanim prekim sudom, fašisti osudili na smrt vešanjem i odmah pogubili petnaestoro naših sugrađana – četrnaest mladića i jednu devojku.

Vence su položili predstavnici grada, okruga, jevrejske opštine i drugih udruženja, a učenici Politehničke škole su, po tradiciji, izveli recital i simbolično položili 15 crvenih ruža za 15 rodoljuba.

O B A V E Š T E Nj E

Na osnovu odluke Pokrajinskog sekretara za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, a na predlog Pokrajinskog sekretarijata za zdravstvo PREKIDA SE OBRAZOVNO-VASPITNI RAD u ustanovama obrazovanja i vaspitanja – predškolskim ustanovama, osnovnim školama i srednjim školama na teritoriji Autonomne pokrajine Vojvodine u periodu od 12. februara zaključno sa 21. februarom 2020. godine, zbog bezbednosti i zdravlja dece, učenika i zaposlenih, a usled registrovanja intenzitea virusa gripa iznad epidemijskog praga.

D i r e k t o r

Iso Planić, s.r.