LIKOVNI TEHNIČAR

Likovni tehničar

Ako ti je mašta najbolja drugarica u svetu boja, linija i oblika, trk na prijemni ispit da upišeš novi smer u Politehničkoj školi – likovni tehničar.

Likovni tehničar je profil sa najširim likovno-umetničkim obrazovanjem na srednjoškolskom nivou. U procesu školovanja, učenici dobijaju posebna znanja iz likovnih umetnosti, jer sadržaj nastavnog programa omogućava sticanje teorijskih i praktičnih znanja i veština iz područja vizuelnih umetnosti, ovladavanje likovnim jezikom i tehnikama, kao i razvijanje likovnog identiteta učenika. Osnovu nastavnog programa čine likovne discipline: crtanje, slikanje, vajanje i grafika. Kroz praktične, individualne zadatke, učenici se osposobljavaju za kreiranje radova iz oblasti površinskog i prostornog oblikovanja (crtanja, slikanja, tehnika zidnog slikarstva, slikarske tehnologije i konzervacije, vajanja, grafike, fotografije, višemedijske umetnosti), kroz celovit proces od razvijanja ideje, razrade projekta i skica, do realizacije.

Ovo je idealan profil za učenike koji žele da nastave školovanje, prvenstveno na fakultetu likovnih umetnosti, potom primenjenih umetnosti i dizajna

NASTAVNI PLAN I PROGRAM

Categories: Likovni tehničar