Monter suve gradnje

Voliš preciznost, a lenjirom barataš poput mađioničara. Ako, pri tom, umeš s brojkama i triput meriš, a jednom sečeš – monter suve gradnje je struka za tebe skrojena.
Suva gradnja u razvijenim zemljama je uobičajeni način gradnje, dok je kod nas još relativna nova, i primenjuje se u adaptaciji postojećih ili na novosagrađenim objektima.

Moderno, kreativno, perspektivno i dobro plaćeno zanimanje, obuhvata montažu svih vrsta zidnih obloga, pregradnih zidova, spuštenih plafona, podnih obloga i podova od gips-kartonskih ploča u unutrašnjosti prostora. Monter suve gradnje postavlja izolacione slojeve, šuplje podove, zidove u sanitarnim prostorima sa metalnom podkonstrukcijom i izvedenim priključcima za sanitarne uređaje. Posao nije fizički previše težak, relativno je jednostavan za izvođenje i čist.

Školovanje za ovaj obrazovni profil traje tri godine, a postoji mogućnost daljeg usavršavanja i obrazovanja na bilo kojoj višoj školi tehničke struke.

NASTAVNI PLAN >>

Categories: Uncategorized