Tehničar za dizajn enterijera i industrijskih proizvoda

Dizajn, industrija, enterijer… ti nisu strane reči, voliš da maštaš i lenjirima spretno barataš – dobra odluka za upis je novi smer dugačkog naziva.

U okviru ovog zanimanja, učenici razvijaju likovno-estetski smisao, uče trodimenzionalnost i prostornost, fenomen oblika i njihovu povezanost sa zahtevime funkcije i ergonomije. Radeći na konkretnim zadacima, kod učenika se razvija smisao za istraživanje i inovaciju, odnos konstrukcije i oblika, podstiče radoznalost ka maštovitim i originalnim rešenjima, u oblasti enterijera (stambeni i javni), urbanizma, dizajna nameštaja i industrijskih proizvoda.

Znanje koje se stiče u školi omogućava tehničaru dizajna enterijera i industrijskih proizvoda da izrađuje tehničke crteže, stvara idejna rešenja, izvođačke projekte i radioničke nacrte izgleda unutrašnjeg prostora kuće, stana, firme ili javnog preduzeća, izgled nameštaja, proizvoda za široku upotrebu kao što su npr. kućni aparati i drugi tehnički uređaji, prevozna sredstva itd.

Po završetku školovanja, učenici mogu da upišu fakultete iz oblasti likovne umetnosti, dizajna, arhitekture i primenjene umetnosti.

Prijemni ispit

Prijemni ispit traje tri dana i održava se prema sledećem rasporedu:

• prvi dan: crtanje
  • drugi dan: slikanje