SVETOSAVSKA PROSLAVA

Povodom Svetosavske proslave, 25. januara 2019. godine, po treći put organizovan je školski turnir u stonom tenisu, u fiskulturnoj sali Politehničke škole.

U subotu, 26. januara 2019. godine, proslavili smo školsku slavu Savindan. Priređen je prigodan umetnički program, u kom su učestvovali Ženski omladinski hor, pod dirigentskom palicom Maćaša Murenjija, vokalni solista Gordana Vidaković, kao i brojni učenici naše škole. U okviru svečanosti, otvorena je izložba učenikaobrazovnog profila likovni tehničar, kao i  izložba fotografija na kojem je okom foto-aparata Zorana Markovića, nastavnika geografije, ovekovečeno jato od 16 ptica sa područja Vojvodine.

Nakon priredbe, održana je promocija romana „Veliki juriš“ subotičkog pisca Slobodana Vladušića, a učenici su imali mogućnost da kroz razgovor s autorom saznaju mnoge pojedinosti o nastanku dela, kao i o njegovom književnom stvaralaštvu.

Categories: Aktuelnosti, Biblioteka