ODRŽANA RADIONICA NA TEMU  AKTIVIRAJ SE – VOLONTIRAJ

U okviru projekta „Aktiviraj se – volontiraj“, 23. oktobra održana je radionica sa učenicima odeljenja GFT 4/8. Projekat je podržala Komisija grada Subotice u oblasti omladinskog sektora, a projekat je podnelo Udruženje „Olovka piše srcem“. Koordinatorka projekta Svetlana Beljanski je realiozovala sa učenicima sledeće teme : Šta je volonterizam; Motivacija za volontiranje; Volonterski centar Vojvodine; Zakon o volontiranju u Srbiji; Zbog čega treba biti volonter; Primeri volonterskih kampova u Danskoj i Sloveniji; Primer radnih akcija u bivšoj SFRJ kao primer volonterizma.

Učenici su bili izuzetno zainteresovani za temu. Davali su i dosta primera kako bi se i kada pridružili volonterskim akcijama.

Na završetku radionice izrazili su želju da se barem još jedanput susretnemo sa ovom temom na nekoj sledećoj radionici.

Jedna učenica iz odeljenja je već 24. oktobra stupila u kontakt sa organizacijom iz Novog Mesta u Sloveniji koja ima konkurs za volontere za rad sa decom izbeglicama i decom romske populacije.