GOSTI IZ DALEKE RUSIJE

U posetu Politehničkoj školi, u ponedeljak, 17. septembra 2018. godine, iz daleke Rusije, došla je delegecija Tehničke škole industrijskih tehnologija i menadžmenta Čajkovski, udaljenog 3300 km, u Permskoj oblasti, predvođena direktoricom škole Nadeždom Viktorovnom Tjukalovom. Poseta je realizovana u okviru Sporazuma o međunarodnoj saradnji Politehničke škole sa Tehničkom školom industrijskih tehnologija i menadžmenta Čajkovski, koji je potpisan je 25. maja 2018. godine.
Direktorica Tjukalova je obišla objekte i radionice Politehničke škole, razgovarala je sa učenicima i savetovala ih o budućem životu i radu, a na Pedagoškom kolegijumu predstavila je svoju školu, način i organizaciju rada, program nastave i vannastavne aktivnosti. U konstruktivnom razgovoru, nastavnici i učenici Politehničke škole saznali su brojne pojedinosti o školi iz Rusije, a bilo je reči i o planovima za dalju saradnju u oblasti stručnog obrazovanja u međunarodnim okvirima, kao i o poseti naših učenika njihovoj školi.
Dijana Krtinić, nastavnik

Categories: Aktuelnosti