PROMOCIJA KNJIGE I PROJEKCIJA FILMA

U petak, 17. septembra 2018. godine učenici Politehničke škole su gostovali promociji knjige Maratonac autora Gorana Nikolića iz Kragujevca. U svečanoj atmosferi, u hotelu Galerija sa početkom u 18 sati prikazan je film Otvorenih očiju reditelja Marka Novkovića koji je ispratio kamerom postizanje rekorda ovog pedesetogodišnjaka, slabovidog od svog rođenja, prateći ga dok kroz gradove Srbije i Crne Gore istrčava 55 maratona za 55 dana.Ovim podvigom Goran Nikolić je ušao u Ginisovu knjigu rekorda ali je najavio i novi poduhvat- 77 maratona za 77 dana.
Član gradskog veća Nemanja Simović je predložio da film bude prezentovan u školama u Subotici jer može poslužiti kao inspiracija mladima u hrabrom prevazilaženju svojih eventualnih slabosti.
Publici je zatim omogućeno kupovanje knjiga i upoznavanje sa autorom koji se zahvalio na divnom dočeku .

Categories: Aktuelnosti