PROJEKAT ZAJEDNO ZA BEZBEDNU OKOLINU

U okviru projekta “Zajedno za bezbednu okolinu”, oko 20 učenika Politehničke škole, proizvodnih zanimanja građevinske struke, od aprila vredno radi na izgradnji letnje kuhinje u Prihvatnom centru Subotica, kako bi migrantima omogućili da na bezbedan način pripremaju obroke za sebe. Na ideju da se izgradi letnja kuhinja se došlo na osnovu informacija iz medija, prema kojima su migranti koji borave u Prihvatnom centru često ložili vatru na otvorenom dok su pripremali hranu, što nije bezbedno, jer preti opasnost od požara.
Ovaj projekat sprovodi se u okviru u okviru projekta „Podrška stanovništvu u zajednicama pogođenim izbegličkom krizom u Srbiji“ koji sprovodi Fondacija Ana i Vlade Divac uz podršku Fondacija za otvoreno društvo (Open Society Foundations).

Categories: Aktuelnosti