SVETOSAVSKA PROSLAVA

Tradicionalna svečana priredba povodom školske slave Svetog Save ove 2018. godine u našoj školi je održana u subotu, 27. januara.

Svetosavka proslava počela je verskim obredom i sečenjem slavskog kolača, a zatim smo se kroz nekoliko poučnih igrokaza, muzičkih numera i recitala, podsetili humanog i plemenitog života Svetog Save, prvog srpskog učitelja, osnivača škola, zaštitnika učenika i prosvetnih radnika, koji nam je ostavio svevremeni zavet dobrote i milosrđa. Njegova požrtvovanost i prosvetiteljski rad osvetljavaju vekovima staze nauke i prosvete. Dao je primer mladima kako treba učiti, zalagati se i poštovati druge i širiti sveopšte dobro.

U programu su učestvovali Ženski omladinski hor pod dirigentskom palicom Maćaša Murenjija, učenici i profesori škole i mladi tamburaši.

U okviru proslave, otvorena je izložba plakata i grafičkih proizvoda, autorskih radova profesora i učenika naše škole, kao i izložba crteža nastavnika Nenada Ražnatovića.

Fotografije se nalaye u Galeriji slika.

Categories: Aktuelnosti