IZLET PRIRODNJAČKE SEKCIJE

Članovi Prirodnjačke sekcije naše škole iz odeljenja AT 1/1, LT 1/11, TPA 1/5 i TON 2/5, u nedelju, 19. novembra 2017. godine, išli su sa nastavnikom geografije, Zoranom Markovićem, u posmatranje ptica u Kikindu, gde na jednom mestu, zimuje najveći broj sova utina na svetu.

Nakon toga, obišli su Araču, ruševinu srednjovekovne romaničke crkve, koja se nalazi između Novog Bečeja i Novog Miloševa, a nakon toga Specijani rezervat prirode Slano Kopovo, koje u periodu jesenje migracije poseti i do 20.000 ždralova. Nažalost, zbog sušne godine, jezero je presušilo, ali to nije umanjilo draž ovog zaštićenog područja, pa su učenici bili u jedinstvenoj prilici da šetaju po jezerskom dnu nekadašnjeg Panonskog mora.

Fotografije se nalaze u galeriji slika.

Categories: Uncategorized