POSETA FAKULTETU TEHNIČKIH NAUKA U NOVOM SADU

Dana 11. aprila 2017. godine, 11 učenika Politehničke škole iz odeljenja GFT415, GFT413, GfT412 i GFT310, u pratnji nastavnika Tihomira Zoraje,  posetili su Departman za grafičko inženjerstvo i dizajn (GRID) u Novom Sadu. Poseta je organizovana u cilju informisanja učenika o detaljima studiranja na Fakultetu tehničkih nauka, kao i upoznavanja okoline i prostornog rasporeda fakulteta, studentske službe, laboratorija za vežbe, studenske menze i studenstkog smeštaja.

Nakon kreativnog izlaganja profesora dr doc Sandre Dedijer, koja je održala predavanje o istorijatu fakulteta, kao i o mogućnostima usmerenja i hronologije studiranja u vremenskom periodu master studija od 10 semestara, učenici su imali priliku da posete fakultetsku štampariju i demo-centar, gde im se priključila i nastavnica Sanja Horak. Učenici su imali priliku da se upoznaju sa najnovijim tehnologijama uređaja za digitalnu štampu, sito i tampon štampu, razvijačicom za fleksografske klišee, uređajima za završnu grafičku obradu, kao i sa dizajnerskom računaskom laboratorijom.

Categories: Uncategorized