OPERATER ZA IZRADU NAMEŠTAJA

Obrazovni profil OPERATER ZA IZRADU NAMEŠTAJA se implementira po kooperativnom modelu obrazovanja, tj. javno-privatnog partnerstva škole i privrede.

Obrazovanje u ovom profilu traje tri godine – u prva dva razreda učenici stiču veštine i znanja za izradu nameštaja, a u trećem se opredeljuju za jednu od tri tehnologije: stolar, tapetar, lakirer. Praktična nastava se odvija dva dana u prvom razredu, a u drugom i trećem tri dana sedmično, i na taj način učenici stiču neophodne stručne veštine i znanja, koje im omogućavaju brže i lakše zapošljavanje nakon završetka srednje škole.

Ovaj model obrazovanja je specifičan oblik srednjeg stručnog obrazovanja koji sadrži elemente dualnog sistema koje podrazumeva deo obrazovanja u školi, a drugi deo na praksi u kompanijama koje se bave izradom nameštaja, odgovarajuća finansijska podrška, mentor-radnik u kompaniji, kao i radno mesto nakon završetka školovanja.

PREDMETI:

Operateri za izradu namestaja_opsti