MATURANTI POLITEHNIČKE ŠKOLE U ITALIJI

I ovoga septembra, sada neki novi završni razredi naše škole  krenuli su na svoju matursku ekskurziju. U pratnji  odeljenjskih starešina, učenici su za pet dana obišli Veneciju, Veronu, Padovu, Firencu i Trst. Divili su  se grandioznoj arhitekturi Italije, slušali  priče i u stopu pratili  vodiče  Slađu  i Aleksandru  koje su učenicima približile  duh prošlih vremena i genija kolevke umetnosti.

Nekima se ponajviše dopala plaza Lida, nekima performans odeljenja TON 4-5 ispred crkve Santa Maria dela Salute, trećima katedrala Duomo usred Firence.

Druženje uz muziku do kasnih sati je ipak ono što sigurno nikada neće biti zaboravljeno u srcu svakog maturanta.

U UČIONICI POD ZVEZDANIM NEBOM

Učenici odeljenja LT 2/11 su učestvovali u projektu Učionica pod zvezdanim nebom, koja je organizovana 27. i 28. septembra 2018. godine, na Fruškoj gori (Zmajevac), u pratnji četvoro nastavnika.

Projekat je sufinansiran od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, a cilj je bio podsticanje raznovrsnih aktivnosti, razvijanje učeničke solidarnosti, uzajamnog uvažavanja i tolerancije, kao i podizanje svesti o značaju kretanja i rekreacije u prirodi za unapređenje zdravlja i pravilan razvoj učenika.

Učenici su znatno proširili svoja znanja iz oblasti  geografije, istorije umetnosti, posetivši Novi Sad, Petrovaradin, Galeriju Matice srpske, manastir Rakovac, Beli majdan, pešačili su do Vrdničke kule i Iriškog venca, a posebnu zanimljivost je predstavljalo fotografisanje i noćno posmatarnje nebeskih tela.

VANNASTAVNE AKTIVNOSTI (SEKCIJE) ŠKOLSKE 2017/2018. GODINE

VANNASTAVNE AKTIVNOSTI NASTAVNICI Termin održavanja
Saradnja sa društvenim institucijama (Narodno pozorište) Zita Cvijin Kalman, Dijana Krtinić, Stela Šarović u dogovoru sa učenicima
Dramsko-recitatorska sekcija na srpskom jeziku Stela Šarović, Vedrana Pavić četvrtak 17,15-18,15

četvrtak 19,30 – 21,00

Dramsko-recitatorska sekcija na mađarskom jeziku Zita Cvijin Kalman sreda, u dogovoru sa učenicima
Novinarska sekcija Branka Jovičić, Dijana Krtinić, Tihomir Zoraje, Zita Cvijin Kalman, Sanjin Ivašić u dogovoru sa učenicima
Kreativno pisaњe Natalija Trbović Toljagić u dogovoru sa učenicima (1. i 4. razred)
Hor Maćaš Murenji ponedeljak i četvrtak, 19,30-21,45
Likovna sekcija Srđan Milodanović, Zita Šuhajda, Nenad Ražnatović, Mladen Horvat ponedeljak 16,15-19,15
Košarka muška Zvonko Vuković četvrtak 19,30 – 21,00
Muško-ženska košarka Kornelija Đurasević četvrtak 19,30 – 21,00
Odbojka muška Čongor Nađ ponedeljak 20,30- 22,00
Odbojka ženska Suzana Maravić ponedeljak  19,30
Esperanto Aranka Laslo po dogovoru sa učenicima
Foto i filmska sekcija Ivana Babić, Željko Garić radna subota, u dogovoru sa učenicima
Primena računara u građevinarstvu Silard Erdelji, Mario De Negri u dogovoru sa učenicima
Ekološko-biološka sekcija Ligija Vlček, Suzana Nemčev Trajer petak 12,45
Sekcija za kompostiranje Vesna Bungin Kulunčič, Mira Šećerov radna subota
Plivačka i spasilačka sekcija Rudolf Renčenji četvrtak, u dogovoru sa učenicima
Sekcija prve pomoći Rudolf Renčenji  sreda 19,30
Matematička sekcija Ivana Sekulić  utorak 13,30-14,15

petak 18,45-19,25

Sekcija veb dizajna Tihomir Zoraje petak 11,05 – 11,50
Sekcija tehnologije tipografije Sanja Horak četvrtak  12,45- 14,15
ArchiCAD Ljubica Dašić u dogovoru sa učenicima
Sekcija zaštite graditeljskog nasleđa Đenđi Arančić Danča četvrtak  13,30
Prirodnjačka sekcija Zoran Marković radnim subotama, u dogovoru sa učenicima

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress