ODRŽANA RADIONICA NA TEMU  AKTIVIRAJ SE – VOLONTIRAJ

U okviru projekta „Aktiviraj se – volontiraj“, 23. oktobra održana je radionica sa učenicima odeljenja GFT 4/8. Projekat je podržala Komisija grada Subotice u oblasti omladinskog sektora, a projekat je podnelo Udruženje „Olovka piše srcem“. Koordinatorka projekta Svetlana Beljanski je realiozovala sa učenicima sledeće teme : Šta je volonterizam; Motivacija za volontiranje; Volonterski centar Vojvodine; Zakon o volontiranju u Srbiji; Zbog čega treba biti volonter; Primeri volonterskih kampova u Danskoj i Sloveniji; Primer radnih akcija u bivšoj SFRJ kao primer volonterizma.

Učenici su bili izuzetno zainteresovani za temu. Davali su i dosta primera kako bi se i kada pridružili volonterskim akcijama.

Na završetku radionice izrazili su želju da se barem još jedanput susretnemo sa ovom temom na nekoj sledećoj radionici.

Jedna učenica iz odeljenja je već 24. oktobra stupila u kontakt sa organizacijom iz Novog Mesta u Sloveniji koja ima konkurs za volontere za rad sa decom izbeglicama i decom romske populacije.

MATURANTI POLITEHNIČKE ŠKOLE U ITALIJI

I ovoga septembra, sada neki novi završni razredi naše škole  krenuli su na svoju matursku ekskurziju. U pratnji  odeljenjskih starešina, učenici su za pet dana obišli Veneciju, Veronu, Padovu, Firencu i Trst. Divili su  se grandioznoj arhitekturi Italije, slušali  priče i u stopu pratili  vodiče  Slađu  i Aleksandru  koje su učenicima približile  duh prošlih vremena i genija kolevke umetnosti.

Nekima se ponajviše dopala plaza Lida, nekima performans odeljenja TON 4-5 ispred crkve Santa Maria dela Salute, trećima katedrala Duomo usred Firence.

Druženje uz muziku do kasnih sati je ipak ono što sigurno nikada neće biti zaboravljeno u srcu svakog maturanta.

U UČIONICI POD ZVEZDANIM NEBOM

Učenici odeljenja LT 2/11 su učestvovali u projektu Učionica pod zvezdanim nebom, koja je organizovana 27. i 28. septembra 2018. godine, na Fruškoj gori (Zmajevac), u pratnji četvoro nastavnika.

Projekat je sufinansiran od strane Pokrajinskog sekretarijata za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, a cilj je bio podsticanje raznovrsnih aktivnosti, razvijanje učeničke solidarnosti, uzajamnog uvažavanja i tolerancije, kao i podizanje svesti o značaju kretanja i rekreacije u prirodi za unapređenje zdravlja i pravilan razvoj učenika.

Učenici su znatno proširili svoja znanja iz oblasti  geografije, istorije umetnosti, posetivši Novi Sad, Petrovaradin, Galeriju Matice srpske, manastir Rakovac, Beli majdan, pešačili su do Vrdničke kule i Iriškog venca, a posebnu zanimljivost je predstavljalo fotografisanje i noćno posmatarnje nebeskih tela.

VANNASTAVNE AKTIVNOSTI (SEKCIJE) ŠKOLSKE 2017/2018. GODINE

VANNASTAVNE AKTIVNOSTI NASTAVNICI Termin održavanja
Saradnja sa društvenim institucijama (Narodno pozorište) Zita Cvijin Kalman, Dijana Krtinić, Stela Šarović u dogovoru sa učenicima
Dramsko-recitatorska sekcija na srpskom jeziku Stela Šarović, Vedrana Pavić četvrtak 17,15-18,15

četvrtak 19,30 – 21,00

Dramsko-recitatorska sekcija na mađarskom jeziku Zita Cvijin Kalman sreda, u dogovoru sa učenicima
Novinarska sekcija Branka Jovičić, Dijana Krtinić, Tihomir Zoraje, Zita Cvijin Kalman, Sanjin Ivašić u dogovoru sa učenicima
Kreativno pisaњe Natalija Trbović Toljagić u dogovoru sa učenicima (1. i 4. razred)
Hor Maćaš Murenji ponedeljak i četvrtak, 19,30-21,45
Likovna sekcija Srđan Milodanović, Zita Šuhajda, Nenad Ražnatović, Mladen Horvat ponedeljak 16,15-19,15
Košarka muška Zvonko Vuković četvrtak 19,30 – 21,00
Muško-ženska košarka Kornelija Đurasević četvrtak 19,30 – 21,00
Odbojka muška Čongor Nađ ponedeljak 20,30- 22,00
Odbojka ženska Suzana Maravić ponedeljak  19,30
Esperanto Aranka Laslo po dogovoru sa učenicima
Foto i filmska sekcija Ivana Babić, Željko Garić radna subota, u dogovoru sa učenicima
Primena računara u građevinarstvu Silard Erdelji, Mario De Negri u dogovoru sa učenicima
Ekološko-biološka sekcija Ligija Vlček, Suzana Nemčev Trajer petak 12,45
Sekcija za kompostiranje Vesna Bungin Kulunčič, Mira Šećerov radna subota
Plivačka i spasilačka sekcija Rudolf Renčenji četvrtak, u dogovoru sa učenicima
Sekcija prve pomoći Rudolf Renčenji  sreda 19,30
Matematička sekcija Ivana Sekulić  utorak 13,30-14,15

petak 18,45-19,25

Sekcija veb dizajna Tihomir Zoraje petak 11,05 – 11,50
Sekcija tehnologije tipografije Sanja Horak četvrtak  12,45- 14,15
ArchiCAD Ljubica Dašić u dogovoru sa učenicima
Sekcija zaštite graditeljskog nasleđa Đenđi Arančić Danča četvrtak  13,30
Prirodnjačka sekcija Zoran Marković radnim subotama, u dogovoru sa učenicima

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress