REZULTATI ŠKOLSKOG TAKMIČENJA “DABAR” 2017/2018

Od 20. do 24. novembra 2017. godine u našoj školi je održano školsko takmičenje “DABAR”, prvi krug međunarodnog takmičenja računarske i informatičke pismenosti.

U kategoriji “Dabar” (1. i 2. razredi srednje škole) najuspešniji učenici su bili:

  1. Marko Konkolj (AT 2/1)
  2. Elizabeta Šlezak (LT 1/11)
  3. Jelena Bakajić (LT 1/11)
  4. Petra-Teodora Babić (LT 1/11)

U kategoriji “Stariji dabar” (3. i 4. razredi) najviše bodova su osvojili:

  1. Filip Conić (AT 3/1)
  2. Luka Rašeta (GFT 4/13)
  3. Helena Pletikosić (AT 4/1)
  4. Mario Evetović (AT 3/1)

Čestitamo najuspešnijm takmičarima!

Podsećamo da je na ovom takmičenju učestvovalo ukupno 120 učenika naše škole iz sledećih odeljenja: GI 1/3, TPA 1/5, GFP 1/9, GFT 1/10, LT 1/11, AT 2/2, AT 3/1, GFT 3/8, AT 4/1 i GFT 4/13. Mentorke takmičenja su bile: Aranka Laslo, Đenđi Seleši, Natalija Jakovljev i Ivana Sekulić.

Fotografije sa takmičenja se nalaze u Galeriji slika.

Categories: Aktuelnosti, Takmičenja

ŠKOLSKO TAKMIČENJE “DABAR” 2017/2018

Od 20. do 24. novembra 2017. godine u našoj školi je održano školsko takmičenje “DABAR”, prvi krug međunarodnog takmičenja računarske i informatičke pismenosti. Ovo takmičenje je namenjeno svim učenicima zainteresovanim za različite oblasti računarstva i informatike. 1. i 2. razredi srednje škole se takmiče u kategoriji “Dabar”, a 3. i 4. razredi u kategoriji “Stariji dabar”.

Na takmičenju je iz Politehničke škole učestvovalo ukupno 120 učenika iz sledećih odeljenja: GI 1/3, TPA 1/5, GFP 1/9, GFT 1/10, LT 1/11, AT 2/2, AT 3/1, GFT 3/8, AT 4/1 i GFT 4/13. Fotografije sa takmičenja se nalaze u Galeriji slika.

Ove školske godine je u Srbiji u ovom krugu nadmetanja učestvovalo preko 32000 učenika viših razreda i srednjih škola.

Categories: Aktuelnosti, Takmičenja

KONKURS ZA AMBLEM 51. KONGRESA ILEI

Pozivamo sve zainteresovane da se uključe u dizajniranje amblema Međunarodnog udruženja nastavnika esperantista  (ILEI – Internacia Ligo de Esperantistaj Instruistoj).

Tekst konkursa na srpskom

Za eventualne dodatne informacije obratite se Aranki Laslo, nastavnici informatike i vođe sekcije za esperanto.

Na slici ispod se vidi logotip naše bivše učenice, Emeše Kovač Pečkai koji je ove godine izabran za stalni simbol Udruženja nastavnika esperantista Koreje.

VANNASTAVNE AKTIVNOSTI (SEKCIJE) ŠKOLSKE 2017/2018. GODINE

VANNASTAVNE AKTIVNOSTI NASTAVNICI Termin održavanja
Saradnja sa društvenim institucijama (Narodno pozorište) Zita Cvijin Kalman, Dijana Krtinić, Stela Šarović u dogovoru sa učenicima
Dramsko-recitatorska sekcija na srpskom jeziku Stela Šarović, Vedrana Pavić četvrtak 17,15-18,15

četvrtak 19,30 – 21,00

Dramsko-recitatorska sekcija na mađarskom jeziku Zita Cvijin Kalman sreda, u dogovoru sa učenicima
Novinarska sekcija Branka Jovičić, Dijana Krtinić, Tihomir Zoraje, Zita Cvijin Kalman, Sanjin Ivašić u dogovoru sa učenicima
Kreativno pisaњe Natalija Trbović Toljagić u dogovoru sa učenicima (1. i 4. razred)
Hor Maćaš Murenji ponedeljak i četvrtak, 19,30-21,45
Likovna sekcija Srđan Milodanović, Zita Šuhajda, Nenad Ražnatović, Mladen Horvat ponedeljak 16,15-19,15
Košarka muška Zvonko Vuković četvrtak 19,30 – 21,00
Muško-ženska košarka Kornelija Đurasević četvrtak 19,30 – 21,00
Odbojka muška Čongor Nađ ponedeljak 20,30- 22,00
Odbojka ženska Suzana Maravić ponedeljak  19,30
Esperanto Aranka Laslo po dogovoru sa učenicima
Foto i filmska sekcija Ivana Babić, Željko Garić radna subota, u dogovoru sa učenicima
Primena računara u građevinarstvu Silard Erdelji, Mario De Negri u dogovoru sa učenicima
Ekološko-biološka sekcija Ligija Vlček, Suzana Nemčev Trajer petak 12,45
Sekcija za kompostiranje Vesna Bungin Kulunčič, Mira Šećerov radna subota
Plivačka i spasilačka sekcija Rudolf Renčenji četvrtak, u dogovoru sa učenicima
Sekcija prve pomoći Rudolf Renčenji  sreda 19,30
Matematička sekcija Ivana Sekulić  utorak 13,30-14,15

petak 18,45-19,25

Sekcija veb dizajna Tihomir Zoraje petak 11,05 – 11,50
Sekcija tehnologije tipografije Sanja Horak četvrtak  12,45- 14,15
ArchiCAD Ljubica Dašić u dogovoru sa učenicima
Sekcija zaštite graditeljskog nasleđa Đenđi Arančić Danča četvrtak  13,30
Prirodnjačka sekcija Zoran Marković radnim subotama, u dogovoru sa učenicima

 

ESPERANTO U POLITEHNIČKOJ ŠKOLI – 2017

Povodom Evropskog dana jezika u utorak, 26. septembra u Politehničkoj školi u Subotici su se održale dve radionice: jedan na srpskom i jedan na mađarskom jeziku. Naredni dan, 27. septembra se ista radionica organizovala i za goste iz bratske škole iz Kapošvara (Mađarska).

Tokom ovih časova učenici su učestvovali u kvizu o jezicima i informativnoj prezentaciji esperanta, međunarodnog jezika. Program je vodila Aranka Laslo, nastavnik informatike ove škole i sekretar Društva za Esperanto „Tibor Sekelj“. Ove radionice su ujedno bile i najava početka rada Sekcije esperanta u našoj školi i u školskoj 2017/18. godini. Album sa fotografijama se nalazi u Galeriji slika.

Glasanjem za ovaj događaj na stranici Evropskog dana jezika možete dati podršku Politehničkoj školi i jeziku esperanto (klikom na “Vote” na dnu stranice):
http://edl.ecml.at/Events/EventsDatabase/tabid/1772/EventID/15524/language/en-GB/Default.aspx

Dnevno se može dati po jedan glas sa jednog računara (ili mobilnog telefona) za našu školu. Glasanje traje do 20. oktobra 2017.

Hvala!

Categories: Aktuelnosti

XXII REPUBLIČKO TAKMIČENJE UČENIKA SREDNJIH ŠKOLA ZA GRUPU GRAFIČARSTVO

Politehnička škola je od 19. do 21. maja 2017. godine bila domaćin XXII Republičkog takmičenja učenika srednjih škola za grupu grafičarstvo.

Takmičilo se 8 škola (Tehnička škola „Mileva Marić – Ajnštajn“, Novi Sad, Hemijsko-tehnološka i prehrambena škola „Žikica Damnjanović“, Smederevska Palanka, Hemijsko-tehnološka škola „Božidar Đorđević Kukar“, Leskovac, Tehnička škola „23. maj“, Pančevo, Prehrambeno-ugostiteljska škola, Čačak, Hemijsko-tehnološka škola, Vranje, Grafička škola, Novi Beograd i škola domaćin) u pet obrazovnih profila:

– tehničar za grafičku pripremu
– tehničar za oblikovanje grafičkih proizvoda
– tehničar štampe
– tehničar grafičke dorade
– fotograf

REZULTATI TAKMIČENjA

Pojedinačni plasman:

Obrazovni profil: TEHNIČAR ZA OBLIKOVANjE GRAFIČKIH PROIZVODA
Anita Kovačev  – II mesto
Jovana Jović – IV mesto

Obrazovni profil: TEHNIČAR ZA GRAFIČKU PRIPREMU
Denisa Vojnić – II mesto
Marcela Mačai – IV mesto

Obrazovni profil: TEHNIČAR ŠTAMPE
Tijana Stajić – I mesto
Aleksandar Sabo – V mesto

Obrazovni profil: FOTOGRAF
Aleksandar Lacko – III mesto
Edina Takač – V mesto

Obrazovni profil: TEHNIČAR GRAFIČKE DORADE
Robert Margit – III mesto
Daniel Kiš – VII mesto

Ekipno, učenici naše škole su osvojili prvo mesto u kategoriji tehničar štampe i drugo mesto u kategorijama: tehničar za oblikovanje grafičkih proizvoda, tehničar za grafičku pripremu, fotograf i tehničar grafičke dorade.

Fotografije se nalaze u Galeriji slika.

 

Categories: Aktuelnosti, Takmičenja